Poloha

Na východní hranici města Brna, druhého největšího města České republiky, se v současné době připravuje výstavba nového Shopping City, koncipovaného dle západních vzorů, které má být tvořeno několika nákupními centry a řadou nabídek pro volný čas. Projekt má být realizován dle konceptu více fází. Předkládaná studie se zabývá pouze fázemi 1 a 2, fáze 3 a 4 (a také další následné fáze) jsou závislé na představách vyhledávaného investora. Mohou být příp. realizovány také nezávisle na tomto projektu.

Nákupní, společenské a zábavní centrum Shopping World Rohlenka (SWR) leží přímo na dálnici Brno - Ostrava, 3 km od nejbližších obytných sídlišť Líšeň, Slatina, 5 km od Židenic a Vinohrad. Centrum Brna je vzdáleno 8 km.

Shopping World Rohlenka leží v území historické, krajinné chráněné oblasti bojiště u Slavkova (1805). Tato krajinná chráněná oblast začíná u východního okraje Brna až po obec Holubice na dálnici D1. Shopping World Rohlenka je ochranou památek a krajiny jedinou povolenou investicí tohoto charakteru na východ od Brna, přičemž respektuje svou architekturou jedinečný ráz chráněné krajiny.

Mapy umístění obchodního komplexu
Shopping World Rohlenka
Shopping World Rohlenka
© 2005 Shopping World Rohlenka